זנים של פלפלים

זנים של פלפלים חריפים ומתוקים, מה אנחנו יודעים עליהם?

הפלפלים הם ילידי אמריקה הטרופית ומהווים חומר גלם חשוב במיוחד במטבחים האסייתיים והדרום אמריקאים. עקבות של פירות הפלפל נמצאו בשרידים פרהיסטוריים בפרו ובמקסיקו, והצמחים גדלו באופן נרחב במרכז ובדרום אמריקה על ידי תרבויות פרה-קולומביאניות שונות.

רמת החריפות בפלפלים נמדדת בעזרת יחידות הנקראות סקוביל ,ובהמשך הפוסט תוכלו לראות את טבלת הסקוביל 

מדריך זה לסוגים שונים של פלפלים יעזור לכם ללמוד את הזנים הקיימים וגם תוכלו לדעת את רמת חריפות של כל זן, איך גדל הפלפל  וגם תוכלו לבחור בדיוק את הפלפל המתאים למנה שלכם – בין אם אתם מחפשים חריף קל, בינוני או בוער.

זנים של פלפלים חריפים ומתוקים

פלפלים, עם הצבעים התוססים והטעמים המגוונים שלהם, הם לא רק מרכיבים רגילים בעולם הקולינריה; הם רכיבים דינמיים ומגוונים המוסיפים עומק, חריפות ומורכבות למגוון רחב של מנות. סדרת מאמרים זו מתעמקת בתחום המרתק של הפלפלים, בוחנת את ההיסטוריה שלהם, הזנים, השימושים הקולינריים ואפילו היתרונות הבריאותיים שלהם. הצטרפו אלינו למסע חריף כשאנו חושפים את הסודות והניואנסים של המרכיב החיוני הזה שהטביע את חותמו על מטבחים ברחבי העולם.

מדריך חזותי לזנים

  • גלו את המגוון המדהים של פלפלים, החל מתון ומתוק ועד לוהט ועז. מאמר זה מספק מדריך חזותי לזני פלפל שונים, המתאר את הצורות, הצבעים ופרופילי הטעם הייחודיים שלהם. בין אם אתם חובבי צ'ילי או חך עדין יותר, יש פלפל לכל טעם.

תבלין דרך ההיסטוריה: המקורות והתפשטות של פלפלים

  • עקבו אחר השורשים ההיסטוריים של הפלפלים והמסע שלהם מאזורי הולדתם למטבחים ברחבי העולם. למדו על המשמעות התרבותית של פלפלים במטבחים שונים וכיצד הם הפכו לחלק בלתי נפרד מהסחר העולמי בתבלינים. חשפו את הסיפורים מאחורי כיבוש בלוטות הטעם של פלפל הצ'ילי על פני יבשות.

פלפלים במטבח: יישומים קולינריים 

  • חיקרו את קסם המטבח שפלפלים מביאים למנות. משיפור פרופיל הטעמים של ארוחות מלוחות ועד לככב בפינוקים מתוקים, מאמר זה מתעמק ביישומים הקולינריים של פלפלים. גלו מתכונים חדשניים, טכניקות בישול וזיווגים מושלמים המציגים את הרבגוניות של התבלין הזה.

חריפות וטעם: הבנת סולם סקוביל

  • צלילה עמוקה לתוך מדע החריפות של סולם סקוביל. למדו כיצד פלפלים מדורגים עבור חריפות וחקרו את הכימיה מאחורי תחושת החריפות. בין אם אתם מחפשים חריפות או מעדיפים אפשרויות מתונות יותר, הבנת סולם סקוביל עוזרת לכם לנווט בספקטרום התבלינים.

פלפלים והבריאות שלכם: היתרונות התזונתיים

  • פלפלים הם לא רק טעם; הם גם תופסים אגרוף תזונתי. גלו את היתרונות הבריאותיים הקשורים לצריכת פלפלים, מתכולת הוויטמינים העשירה שלהם ועד לתכונות נוגדות החמצון הפוטנציאליות שלהם. גלו כיצד סוגים שונים של פלפלים תורמים לתזונה מאוזנת ומזינה.

צאו למסע מלא הטעמים הזה בעולם הפלפלים, שבו כל כתבה מגוללת שכבה חדשה של ידע והערכה לתבלין הזה שמתבל מטבחים במשך מאות שנים. בין אם אתה שף ותיק או טבח ביתי נלהב, תמיד יש עוד מה לגלות על הפלפלים שמכניסים חיים ושמחת לארוחות שלנו.

שתפו את העמוד

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

קיימים המון זנים של פלפלים חריפים או מתוקים ,ולכן חשוב להכירם לפני שנוסיף לתבשיל

כל הזכויות שמורות לאתר האקדמיה למזון © 2020